ВИДЕО: И станарите од околните згради го поддржаа протестот

Од:

Станарите од зградите спроти владата го поддржаа граѓанскиот протест на кој се побара оставка на Владата и на премиерот Никола Груевски.

Тие на своите балкони, со знамиња и со игра се приклучија на мирниот протест и забавата која се одвиваше пред и за време на собирот.

Би можело да ве интересира

Железарци ги засилуваат протестите до надлежните: Запрете го возачкото дивеење на „Коце Металец“

Жарко Настоски

Утре ќе бидат затворени улици во центарот на Скопје поради протест против образовните реформи

Жарко Настоски

ВИДЕО: Грци протестираа против вакцините и задолжителната вакцинација, за првпат нападнати новинари

Жарко Настоски

Поречани блокираа накај Драчево, бараат конечно да се пушти пат од Македонски Брод до Скопје

Жарко Настоски

ВМРО-ДПМНЕ пак протестира пред МНР, бара власта да соопшти за што преговара со Бугарија

Жарко Настоски

ВИДЕО: Расист се заби со џип во група црни демонстранти, возел 150 километри на час

Жарко Настоски

Leave a Comment

1 + 15 =