ВИДЕО: И Македонците во Словенија со протест за оставка на Груевски

Од:

Македонски граѓани кои живеат и работат во Република Словенија, денеска излегоа на протест во центарот на Љубљана во знак на поддршка за протестот за оставка на Груевски што се одржа во Скопје.

Тие ја искажаа својата загриженост и незадволството од политичката ситуација во Македонија.

Тие носеа транспаренти на кои пишуваше „Поддршка за Студентски пленум“, „Став или страв“, „Оставка на владата“…

Би можело да ве интересира

Железарци ги засилуваат протестите до надлежните: Запрете го возачкото дивеење на „Коце Металец“

Жарко Настоски

Утре ќе бидат затворени улици во центарот на Скопје поради протест против образовните реформи

Жарко Настоски

ВИДЕО: Грци протестираа против вакцините и задолжителната вакцинација, за првпат нападнати новинари

Жарко Настоски

Поречани блокираа накај Драчево, бараат конечно да се пушти пат од Македонски Брод до Скопје

Жарко Настоски

ВМРО-ДПМНЕ пак протестира пред МНР, бара власта да соопшти за што преговара со Бугарија

Жарко Настоски

ВИДЕО: Расист се заби со џип во група црни демонстранти, возел 150 километри на час

Жарко Настоски

1 comment

Јосиф давидов 17/05/2015 - 23:32 at 23:32

Секој има право да бара што сака, ама ова со барањето на Г-дин. Заев за оставка на премиерот Никола Груевски ме потсетува на една многу убава македонска поговорка. “Гладна кокошка просо сонувала“ па така на Г-дин. Заев по се изгледна ќе му останат само желбите и соновите, ама и сонувањето е составен дел на животот и плус не е забрането.

Reply

Leave a Comment

sixteen + nineteen =