ВИДЕО: Гори куќа во Охрид, пожарот брзо се шири

Од:

Куќа гори во центарот на Охрид, во населбата Ласкајца. Пламени јазици и чад излегува од поткровјето. Од она што може да се забележи на терен, лицата кои живееле навреме излегле и повикале пожарна. Пожарот за една минута, се рашири со многу голема брзина.

dobivaj vesti na viber

„Гори покрив на куќа. Сите пожарни се на терен“, велат од охридската Противпожарна бригада, но велат дека се постапува и немаат детали.

Противпожарна бригата на Охрид е на терен и се обидува да се справи со огнената стихија. Не е познато како е настанат пожарот. Пред куќата во овој дел на Охрид има десетици луѓе, кои беа немаа начин да помогнат.

Засега, информации за повредени, исто така нема.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: На брегот на Ибица изгоре јахта вредна 23 милиони евра, повредени нема

А1он

Оштетен виртуелниот паметник за Григор Прличев во Охрид

Во пожарот на грчкиот остров Тасос вклучени 185 пожарникари со 15 пешадиски тима

А1он

Пожар во Закинтос, наредена евакуација на селата во северниот дел

А1он

ЦУК: Шумскиот пожар во планината помеѓу селата Вапила и Расино е се уште активен

Ана Ололовска

(ВИДЕО) ЦУК: Локализиран пожарот кај Дојран и Богданци

Ана Ололовска