(ВИДЕО) Гори куќа во Охрид, пожарот брзо се шири

Од:

Куќа гори во центарот на Охрид, во населбата Ласкајца. Пламени јазици и чад излегува од поткровјето. Од она што може да се забележи на терен, лицата кои живееле навреме излегле и повикале пожарна. Пожарот за една минута, се рашири со многу голема брзина.

„Гори покрив на куќа. Сите пожарни се на терен“, велат од охридската Противпожарна бригада, но велат дека се постапува и немаат детали.

Противпожарна бригата на Охрид е на терен и се обидува да се справи со огнената стихија. Не е познато како е настанат пожарот. Пред куќата во овој дел на Охрид има десетици луѓе, кои беа немаа начин да помогнат.

Засега, информации за повредени, исто така нема.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Голем пожар во хемиска фабрика направи хаос во Њу Џерси

Повторно опожарена трска во Охридско Езеро

А1он

Поранешна полицајка од Охрид пронајдена мртва во својот дом

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Василичарски оган под вода

А1он

94-годишен старец изгоре во пожар во битолско Добрушево

Катерина Павлова-Николовска

Во пожарите што летото ја зафатија земјава изгореа 482 106 метри кубни дрва, штетата е 2 318 091 000 денари

Ана Ололовска