ВИДЕО: Гори во фабриката „Треска“, запалени се бараки, пожарот се шири кон зградите

Од:

Голем пожар во кругот на фабриката Треска изби попладнево. Засега причините не се познати, а голем број противпожарни бригади веќе го гаснат пожарот, за да спречат тој да се прошири и на околните објекти.

dobivaj vesti na viber

Горат повеќе бараки, а според првичните неофицијлани информации, пожарот се шири и кон зградите.

„А1он“ проба да стапи во контакт со командирот на Противпожарната бригада Sвонко Томевски, но тој кажа дека не може ништо да зборува сега, бидејќи е вклучен во гаснењето на пожарот.

Црни облаци чад се гледаат од секоја страна на Скопје.

Се очекуваат повеќе информации.

Би можело да ве интересира

Во пожар во Њу Делхи загинаа 27 лица

А1он

Изгореа неколку возила на паркинг на трговски центар во Приштина

А1он

ВИДЕО: Пожар кај струшки Елен Камен

А1он

Во опожарена куќа во Скопје пронајдена е почината жена

Катерина Павлова-Николовска

Имотот на „Треска“ нема никаква врска со стечајните работници

А1он

Герасимовски: Ќе иницирам итно расчистување на земјиштето кај Треска

А1он