ВИДЕО: Евакуирана Железничката станица, има дојава за бомба

Од:

Поради дојава за поставени бомби, евакуирана е и скопската Железничка станица. Полицијата го блокира пристапот, а затворен е и целосно подвозникот од Центар кон Аеродром.

На терен има полициско обезбедување, кое ги евакуира граѓаните затечени кај Железничк станица кои чекале автобус. Исто так, забранет е пристапот и за автобусите на кои ова им е вообичаено почетна станица.

Од МВР засега нема официјални информации за денешните дојави.

Би можело да ве интересира

Експлозија во Риека: Двајца уапсени, поставиле уште една бомба, а имал и трета експлозивна направа

Спасовски: Нема дојави за бомби откако се воведоа протоколи во училиштата

Орце Костов

Дојави за наводно поставени две бомби во болници во Белград

Маж лажно пријавил дека се поставени бомби во Белград и Крагујевац

Училиштата веќе не добиваат закани за бомби, групата која ги испраќаше лажните дојави е лоцирана

Катерина Павлова-Николовска

Паника во Северна Ирска: Полицијата пронашла четири бомби пред посетата на Бајден