ВИДЕО: Еден загинат во стравотна несреќа пред Стража, сопрен сообраќајот во двете насоки

Од:

Едно лице загинало на лице место во сообраќајка на патот кон Стража, пред Маврово, попладнево.

dobivaj vesti na viber

Очевидци велат дека се судриле три возила и дека има и повредени лица.

Полиција, Брза помош и Пожарна се веќе на местото каде што се случила сообраќајката.

Очевидците велат дека сообраќајот е стопиран во двете насоки и кон Стража и од Стража кон Скопје и веќе се формирани долги колони возила.

АМСМ соопшти дека од 15.45 часот, поради сообраќајна незгода, сообраќајот на магистралниот пат Гостивар – Кичево А-2 на местото викано Новоселски пат е во целосен прекин.

МВР за подоцна најави детали за сообраќајната незгода.

Од таму известија дека денес на делницата Тетово – Гостивар казнети се 86 возачи кои возеле 50 – 70 километри на час над дозволената брзина.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Разбиена група што криумчарела хероин во Хрватска, тројца приведени

Кавадарчанка го заклала партнерот па го запалила телото

Катерина Павлова-Николовска

Криумчар бегајќи удрил во полициско возило, ги повредил и полицајците и мигрантите кои ги превезувал

Се уште не е пронајден возачот од автомобилот што излета во Вардар

Ана Ололовска

Кумановски Голф падна во Вардар, се трага по патниците

Катерина Павлова-Николовска

Во Битола приведен дилер, полицијата го фатила со 14 пакувања хероин