ВИДЕО: Еден загинат во стравотна несреќа пред Стража, сопрен сообраќајот во двете насоки

Од:

Едно лице загинало на лице место во сообраќајка на патот кон Стража, пред Маврово, попладнево.

Очевидци велат дека се судриле три возила и дека има и повредени лица.

Полиција, Брза помош и Пожарна се веќе на местото каде што се случила сообраќајката.

Очевидците велат дека сообраќајот е стопиран во двете насоки и кон Стража и од Стража кон Скопје и веќе се формирани долги колони возила.

АМСМ соопшти дека од 15.45 часот, поради сообраќајна незгода, сообраќајот на магистралниот пат Гостивар – Кичево А-2 на местото викано Новоселски пат е во целосен прекин.

МВР за подоцна најави детали за сообраќајната незгода.

Од таму известија дека денес на делницата Тетово – Гостивар казнети се 86 возачи кои возеле 50 – 70 километри на час над дозволената брзина.

Би можело да ве интересира

Во кумановско Табановце, пронајден мртов 20-годишен Сириец

Катерина Павлова-Николовска

Пронајдено телото на 84-годишен жител од кочанско по кој се трагаше четири дена

Мери Јордановска

Прегазен пешак во Илинден, возачот побегнал

Ана Ололовска

Малолетник од Албанија предизвикал сообраќајка кај Струга и со тешки повреди завршил во болница

Кичеец осомничен дека ја предизвикал сообраќајката на „Стража“ – претекнувал на полна лента

А1он

Заев: Не знам зошто Кичеец патувал за Скопје, но тој има право да се лекува

Мери Јордановска