(ВИДЕО) Ечи на скопскиот аеродром, се чекаат шампионите

Расте еуфоријата на скопскиот аеродром, каде стотици навивачи пристигнаа за да ги пречаат ракометарите на Вардар. Се пејат навивачки песни, се скандираат навивачки пароли, а колони од возила и натаму се упатуваат кон аеродромот. Присутните со нетрпение го чекаат слетувањето на авионот и пристигнувањето на прваците.

(Во живо) Дочек на ракометарите на аеродромот во Скопје

(Во живо) Дочек на ракометарите на аеродромот во Скопје

Posted by A1on.mk on Понеделник, 03 јуни 2019

По слетувањето и пречекот, сите присутни ќе се упатат на плоштадот Македонија каде ќе се одржи централната манифестација. Таму веќе се пристигнати дел од навивачите кои триумфот на Вардар ќе го прослават заедно со ракоментарите.

На аеродромот се пристигнати и брендираните двокатни автобуси во кои ракометарите ќе патуваат до скопскиот плоштад каде ќе има организиран дочек.

Би можело да ве интересира

Македонските ракометарки поразени на Шампионатот во Литванија

Пановски го објави списокот за ракометарки за подготовки за Првенството во Италија

Се бара притвор за крадецот кој скокна во Вардар

ВИДЕО: Навивачите со навреди кон екипата на МТВ

Предраг Петровиќ

Се полни плоштадот во Скопје, се чекаат ракометарите

Предраг Петровиќ

Пристигнаа автобусите за ракометарите брендирани со знакот на “Вардар”

Татјана Ташкова