ВИДЕО: Дупка длабока 20 метри се отвори на патот Маврово-Дебар

Од:

Огромна дупка се отвори на патот Маврово-Дебар. Најверојатно, ова е последица на лизгање на земјиштето, а зафаќа една цела коловозна лента. Дупката е со длабочина од околу 20 метри.

Очевидци велат дека поради навременото превенирање од полицијата, избегнат е несреќен случај бидејќи патот е фреквентен.

Патот беше целосно затворен за сообраќај до 12 часот, поради опасност дупката да се прошири и на другата сообраќајна лента. Оспособен е помошен пат и делницата е отворена за сообраќај.

Дупката се пополнува со песок информираат од ЈП за одржување магистрални и регионални патишта.

Би можело да ве интересира

Укината забраната за сообраќај за камиони на патот Гостивар – крак Маврово – Дебар

А1он

Дука: Автопатот „Патот на Арбр“ е можност за економски просперитет на поширокиот регион

Ана Ололовска

ВИДЕО: Рама пречекан со тапани на пуштањето во употреба на „Патот на Арбр“ кој ги поврзува албанска Пешкопеја со Дебар

А1он

Избори за градоначалник на Дебар: Дука од ДУИ – 4.291 глас, Поцеста од АА/А – 4.153

А1он

Хекуран Дука го победи Беким Поцеста во Дебар за 138 гласа

Катерина Павлова-Николовска

Во Дебар денеска гласаат болни и изнемоштени лица

Ана Ололовска