ВИДЕО: Девојка во Карпош спречена во намерата да скокне од петти кат

Од:

Специјалци спречија млада девојка да скокне од петтиот кат од зграда во скопски Карпош. Тие со јажиња од горниот кат се спуштија и ја затворија терасата.

Од противпожарната единица Скопје информираа дека за случајот пријавиле соседите околу 12.30 и дека девојка е качена на балкон со намера да скокне.

„Веднаш дојдовме на местото на настанот и поставивме безбедносен душек, доколку скокне од петтиот кат, за да се спаси. Но, по наредба на интервентната полиција која ја презеде акцијата ние тука се повлековме и настапија нивни екипи во акцијата за спасување. Како што видовте, полицајците со јажиња се качија на горниот кат и ја затворија излезната врата од балконот на долниот кат каде што беше девојката. Акцијата е успешно завршена“, изјави Владимир Кочовски командир во против пожарна единица Скопје.

Мотивите и околностите кои довеле до овој настан допрва ќе се утврдуваат, од страна МВР.

Би можело да ве интересира

Тетовец нападнал газда на кафуле откако му кажале дека нема место поради анти-ковид мерките

Жарко Настоски

Луѓе во години се тепале пред кафеана во Аеродром

Жарко Настоски

Се тепале колеги во фабрика во Гази Баба

Жарко Настоски

Здружението на правници Роми ги поздравува мерките на полицијата околу случајот со тепање дете во Кочани

Жарко Настоски

Велешанец криел кокаин во лева патика, го фатиле на автопат

Жарко Настоски

Тешко повреден 70-годишен тракторист во место викано „Крштевица“ во Општина Чашка

Ана Ололовска