(ВИДЕО) Арсовски: Имаме сериозен сомнеж дека нарачатели на сето ова се врвот на власта

Од:

„Со вчерашното апсење се покажа дека во Република Македонија владее криминално политичко милје и се докажа сето она, односно се потврди сето она кое што го говореше ВМРО-ДПМНЕ изминатиот период. Сето она што го видовме вчера е само потврда дека во Република Македонија има огромна корупција, има огромни скандали меѓутоа над овие луѓе треба да се бараат нарачателите“, рече Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ.

„Ние имаме сериозен сомнеж дека нарачатели на сето ова се врвот на власта, односно врвот на СДСМ. Така да ова е уште една потврда дека во Република Македонија владее сериозна корупција, владее сериозно рекетарство, уцени и сето она што се случуваше во изминатиот период со СЈО се покажа дека било само инструмент за политички пазар. Било инструмент за уцени и личен интерес. И едноставно за уценување на сите оние луѓе кои што беа опфатени на оние снимки кои што беа во СЈО“, одговори Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ на новинарско прашање.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Арсовски: Зошто се уште не е викнат на распит синот на Катица Јанева?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски: Зар и ДКСК ќе чека 4 месеци за да се зачистат сите докази и сведоци за „Леонардо“?

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Што се случи со Коки, Кики, Фрики, Шеки и останатите членови на рекетарската банда?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Арсовски: Јанева беше на слобода четири месеци да ги исчисти трагите кои водат до главата на октоподот

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Притворањето на Јанева е договорен театар, за да се прикријат трагите кои водат кон Заев

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Пролонгираното апсење на Јанева е само излезен план за избегнување одговорност на Заев