ВИДЕО: 20.000, 50.000, 70.000 или повеќе – погледнете сами

Од:

За разлика од провладините медиуми кои цел ден се обидуваат да го прикажат протестот пред Влада, како неуспешен, постојат и професионални медиуми кои ја прикажаа реалната слика на денешните протести.

За разлика од некои дописници од земјава за странски aгенции кои маниулираа со бројката од 20.000 луѓе и кои не излегоа од просторот пред бината, снимките покажуваат сосема нешто друго.

Освен што со дрон е сниман просторот пред влада, исполнет беше и просоторот пред и зад зградите како и целиот булевар “Климент Охридски“.

Би можело да ве интересира

Железарци ги засилуваат протестите до надлежните: Запрете го возачкото дивеење на „Коце Металец“

Жарко Настоски

Утре ќе бидат затворени улици во центарот на Скопје поради протест против образовните реформи

Жарко Настоски

ВИДЕО: Грци протестираа против вакцините и задолжителната вакцинација, за првпат нападнати новинари

Жарко Настоски

Поречани блокираа накај Драчево, бараат конечно да се пушти пат од Македонски Брод до Скопје

Жарко Настоски

ВМРО-ДПМНЕ пак протестира пред МНР, бара власта да соопшти за што преговара со Бугарија

Жарко Настоски

ВИДЕО: Расист се заби со џип во група црни демонстранти, возел 150 километри на час

Жарко Настоски

Leave a Comment

20 − 4 =