ВИДЕО: 15 возила за јавен превоз исклучени од сообраќај во Скопје, неисправни уреди за сопирање и управување

Од:

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на вчерашниот ден, во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот на територијата на град Скопје санкционирало прекршоци за техничка неисправност на возилата кои вршат јавен превоз на патници.

dobivaj vesti na viber

– Санкционирани се 15 возила, од кои 12 поради неисправен уред за сопирање, две возила поради неисправен уред за управување, а едно поради други неисправности. Возилата се исклучени од сообраќај и поднесени се соодветни поднесоци, известува МВР.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во текот на денешниот ден.

Би можело да ве интересира

90 санкционирани возачи во Скопје: 18 за брзо возење

Ана Ололовска

ВИДЕО: Значително намален бројот на жртви на сообраќајниците

Ана Ололовска

219 санкционирани возачи во Скопје: 55 за брзо возење

Ана Ололовска

ЈСП: Во случај на блокада на раскрсницата кај Дом на печат изменет режим на повеќе автобуски линии

Ана Ололовска

191 сообраќаен прекршок во Скопје, 49 за брзо возење

Ана Ололовска

176 сообраќајни прекршоци во Скопје, 52 за брзо возење

Ана Ололовска