Верижен судир без повредени во Тетово

Од:

Без повредени, а шест оштетени автомобили се последиците од сообраќајна несреќа утрово во Тетово кога камион на комуналното претријатие удрило во паркираните возила. Според првичните информации од сведоци на настанот, најверојатно камионот удрил во возилата поради проблем со сопирачките.

dobivaj vesti na viber

-Во 9 часот на улицата „Гоце Делчев“ во Тетово е пријавено дека се случила сообраќајна несреќа со учество на камион управуван од Р.Ф (54) и шест паркирани патнички возила. Нема повредени, а голема материјална штета бележат паркираните возила. Извршен е увид за да се утврдат причините и деталите од незгодата, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Сообраќајката е случена во населбата Колтук каде камионот собирал смет.

Би можело да ве интересира

Судир на мотор и автомобил во Карпош

Ландов

Истрага против две лица во Штип за тешка сообраќајна несреќа со смртни последици

А1он

ВИДЕО: Побарана повисока казна за возачот кој го усмрти битолчанецот Оливер, братот на покојниот повика на разумно постапување

Кристијан Ландов

(Интервју) Братот на загинатиот пешак: Имам многу што да му кажам на убиецот, боли што кражба на ќебапи е поценета од смртта на брат ми

Кристијан Ландов

Патнички воз удрил во автомобил кај Прилеп

Ана Ололовска

Протест за прегазениот битолчанец: „Срамна казна на убиецот на мојот брат“

Ана Ололовска