sudir

Македонија

Верижен судир без повредени во Тетово

А1он
Без повредени, а шест оштетени автомобили се последиците од сообраќајна несреќа утрово во Тетово кога камион на комуналното претријатие удрило во паркираните возила. Според првичните
Свет

Ирачките безбедносни сили убиле најмалку деветмина демонстранти

А1он
Ирачките безбедносни сили убиле најмалку девет, и раниле 39 демонстранти за време на вчерашните протести на илјадници граѓани во Багдад и јужниот град Диванија, соопшти