Велосипедист удрил во 10-годишно дете при што тешко го повредил

Дваесет и четири годишен велосипедист од Крива Паланка вчера попладне околу 15 часот удрил во 10-годишно дете при што детето се здобило со тешки телесни повреди.

Детето било пренесено во Здравствениот дом Крива Паланка.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Крива Паланка.

Би можело да ве интересира

Кавадарчанец тешко повреден во сообраќајна несреќа

Ана Ололовска

Повредена 18-годишна девојка откако во неа удрил возач на голф

Ана Ололовска

Приведени Кинезите кои со сатар бркаа скопјанец низ Лептокарија

ВИДЕО: Скопјанец го бркаа со сатар низ Лептокарија бидејќи се пожалил на високата сметка

Кристијан Ландов

15-годишно девојче од Прилеп паднало во провалија

Ана Ололовска

Со хеликоптер извлечено 15-годишно девојче од Селечка Планина кај Прилеп