Велешката полиција казнува возачи кои непрописно претекнуваат

Од:

Полициски екипи на СВР Велес, вчера извршиле контрола на возачи кои претекнуваат непрописно и не држат страна на движење, при што биле регистрирани 12 возачи кои направиле таков прекршок, од кои, во Велес девет и во Кавадарци три возачи.

– Во Неготино не биле регистрирани возачи кои направиле таков прекршок, информираат од СВР Велес.

Би можело да ве интересира

Три вреќи со марихуана пронајдени во возило на двајца дебрани

Ана Ололовска

Српски и турски државјнин приведени на меѓународниот аеродром Скопје

Ана Ололовска

Приведени две лица од Дебар кај кои се пронајдени 20-тина килограми марихуана

Кривична пријава за тетовец осомничен за девет тешки кражби

Татјана Ташкова

Нападнат претседател на месната заедница Шупли Камен и водостопански инспектор

Татјана Ташкова

Три лица во Прилеп осомничени за насилство

Ана Ололовска