Велешанка го ограбила мажот со кој претходно била во врска

Од:

Полицијата извести дека вчера во 10.30 часот, полициски службеници од СВР Велес ја уапсиле Ц.Л.(43) од Велес поради сомнение за сторено кривично дело „кражба“.

Според пријавеното, од домот на С.Д.(62) од Велес, со кој претходно била во врска, одзела пари.

Таа е приведена во полициска станица, бил известен јавен обвинител и по документирање на настанот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Полицијата уапси крадци, пронајдени се и украдените предмети

МВР: Уапсен е разбојник по извршување на кражба во Драчево

Во Ѓорче Петров е уапсено момче од Тетово кое три пати во еден ден ограбило иста продавница

Горан Наумовски

Двајца кумановци фатени на дело како крадат во свињарска фарма

Подобрa e состојбата на бебето најдено во центарот на Велес

A1on

Трет каснат од змија во Велешко за 10 дена