Вчера во Скопје изречени 429 сообраќајни казни, 62 за пребрзо возење

Од:

На територијата на град Скопје вчера беа изречени 429 санкции, меѓу кои 62 прекршоци за пречекорување на дозволената брзина на движење, 35 мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, 31 за возење без возачка дозвола, а 58 санкции за неносење на заштитна маска, соопшти Министерството за внатрешни работи.

-Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Санкционирани 206 возачи во Скопје, 77 за неносење заштитна маска

Жарко Настоски

Во Скопје санкционирани 353 возачи

А1он

Санкционирани 332 возачи во Скопје, од кои третина за преголема брзина

А1он

Казни за 266 возачи во Скопје од кои 102 за пречекорена брзина

А1он

Санкционирани 210 возачи во Скопје, 81 за пречекорена брзина и 23 мотоциклисти

Жарко Настоски

ВИДЕО: Автомобил си вози на пешачката патека на „Партизански одреди“

А1он