Вчера 19 скопнјани возеле под дејство на алкохол

Од:

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (11.02.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 141 мерка, меѓу кои за возење без возачка дозвола 13 санкции, 51 санкција за непочитување на брзината на движење, шест санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Изречени се 19 казни за возење под дејство на алкохол, три санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Би можело да ве интересира

Хрват возел по автопат со 4,28 промили алкохол во крвта

Струмичанец со 2,34 промили алкохол во крвта утринава возел автомобил

Охриѓанец возeл автомобил со 4.07 промили на алкохол во крвта

Скопјанец возел автомобил со 4.14 промили алкохол во крвта

Горан Наумовски

21 возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Скопје

Вчера се откриени 17 возачи под дејство на алкохол во Прилеп