Утврдени договорите што ќе бидат потпишани на заедничката седница со косовската Влада во четврток

Од:

Владата на денешната седница ги утврди пакетот договори и меморандуми за соработка со Република Косово, кои што се предвидени да бидат потпишани на заедничката седница на двете влади.

Како што се наведува во соопштението од владината прес-служба, заедничката сецница на владите на Северна Македонија и Косово ќе се одржи во Скопје на 16 септември.

Би можело да ве интересира

Трибина „Патот на независност“: Мирољубивиот и конструктивен пристап во прогласувањето на независноста стана маркантна карактеристика за нашата земја

А1он

Заев: Заедничката седница со Косово е потврда на одличните односи и заедничките интереси за Западен Балкан како регион на траен мир

А1он

Пристигнаа германските експерти за истрагата на пожарот во болницата во Тетово

А1он

Изменет сообраќаен режим утре во Скопје

А1он

Влада: Одобрено е финансирањето на фотоволтаичните електрани Осломеј и Битола преку ЕБОР

А1он

Наставата во Тетово и Гостивар ќе продолжи да биде онлајн

А1он