Утре привремен сообраќаен режим на дел од „Партизанска“

Од:

Град Скопје информира дека поради изведување на градежни работи на дел од булеварот „Партизански одреди“, утре ќе се воведе привремен сообраќаен режим.

„Поради нанесување на завршен асфалтен слој на дел од трасата на булеварот „Партизански одреди“ од мостот „Обединети Нации“ до ул. „Московска“, целосно за сообраќај ќе биде затворен делот од булеварот од кружниот тек кај Порта Влае до крстосницата со улица „Московска“ (кај ТЦ Сити мол), во правец на движење од Ѓорче Петров кон Центар. По трасата во спротивниот правец сообраќајот ќе се одвива непречено.

Времениот режим ќе се реализира доколку тоа го дозволат временските услови за извршување на асфалтирањето, а истото ќе биде во сила до завршување на градежните активности“, соопштуваат од Град Скопје.

„За време на привремениот режим, автобусите на ЈСП кои сообраќаа по овој дел од бул. „Партизански одреди“, ќе се пренасочат преку ул. „Адолф Циборовски“ и бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“, а ќе се вратат на нормалната траса преку ул. „Московска“.

Асфалтирањето се врши во рамките на проектот за реконструкцијата на коловозот на дел од булеварот Партизански одреди, на потегот од крстосницата со булеварот 8.Септември до мостот „Обединети нации“, на должина од два километри“, се вели во соопштението на Град Скопје.

Градот Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да ја почитуваат поставената сообраќајна сигнализација и да се придржуваат до времениот режим на сообраќај. Истовремено, ги замолуваме сите учесници во сообраќајот за трпение и разбирање поради можното отежнато одвивање на сообраќајот во овој дел на градот.

Би можело да ве интересира

Полицијата вчера издала 55 казни за непрописно паркирање

Ана Ололовска

Почнува пријавувањето за „Скопје трча 10К“

Ана Ололовска

Од сообраќај вчера исклучени 18 возачи по разни основи

Ана Ололовска

Затворен за сообраќај булеварот кај Бит Пазар

Ана Ололовска

Полицијата вчера во Скопје издала 151 сообраќајна казна

Ана Ололовска

Во 12 сообраќајки вчера во Скопје, девет повредени

Ана Ололовска