Утре нема да работи жичницата на Водно

Од:

Жичницата на Водно и автобуската линија „Милениумски крст“ утре нема да работат.

Од ЈСП Скопје информираат дека причина за прекинот е партерно доуредување на пристапната платформа до жичницата.

Би можело да ве интересира

Посебен сообраќаен режим во Скопје

А1он

Изгаснат пожарот во адвокатската улица во Скопје

А1он

Пожар избувна во стар објект во адвокатската улица во Скопје

А1он

ВИДЕО: Уште една приватна тужба за инвеститорите кои на Водно навлегоа во двор на сосетка

(ВИДЕО) Водњанци на протест: Необезбедена градежна јама – закана за уривање три куќи на Водно

Маја Илиевска-Пачемска

Без вода утре корисници од населбата Маџир Маало

А1он

1 comment

Младен 08/04/2013 - 23:19 at 23:19

Жичницата треба трајно да се затвори… сметам дека е НЕ БЕЗБЕДНА поради искривување на столбовите и можно е да паднат истите.
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/150794_2896043178149_262705239_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/307382_2896043098147_2046604570_n.jpg

Reply

Leave a Comment

fifteen − 3 =