Утре и задутре без струја дел од корисниците во Бутел, Ѓорче Петров и Центар

Од:

Утре и задутре без снабдување со електрична енергија ќе останат дел од корисниците во општините Бутел, Ѓорче Петров и Центар, информираат од РЦУК Скопје.

Без струја утре, во периодот од 10:00 до 12:00 часот, ќе останат корисниците од ул. „Бутелска“ во општина Бутел.

Во понеделник пак без електрична енергија во периодот од 09:00 до 15:00 часот ќе бидат дел од корисниците од село Орман во општина Ѓорче Петров, а во периодот од 10:00 до 11:30 часот, корисниците од ул. „Мајка Тереза“ бр.12 и бр.20 во општина Центар.

Би можело да ве интересира

Без струја корисниците од улицата „Партениј Зографски“

Ана Ололовска

Без струја дел од корисниците во Аеродром и село Љубош

Ана Ололовска

Без струја утре повеќе делови од Скопје

Ана Ололовска

Бислимоски: Нема да има промена на цената на електричната енергија

Ана Ололовска

Без струја утре делови од Гази Баба, Сарај и Сопиште

Ана Ололовска

Утре без струја дел од корисниците во Аеродром и Бутел

Ана Ололовска