Утре без вода дел од скопската улица „Христо Татарчев“

Од:

Поради дефект на приклучна цевка ф-80 милиметри на улица „Христо Татарчев“ 10, прекин во водоснабдување утре ќе имаат корисниците на дел од истата улица од броевите 1 до 50, соопшти ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје.

– Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:00 часот, па до завршување со санација на дефектот, информираат од градскиот водовод.

Би можело да ве интересира

За Задушница ќе се затвораат улици кај гробиштата во Бутел, Камник и Ѓорче Петров

Жарко Настоски

Скопските пожарникари покажаа што може да се прави со новата скала од 45 метри

Жарко Настоски

Полиција мораше да го бара телото на починат скопјанец, блиските со кола го однеле од Токсикологија

Жарко Настоски

Црногорец без документи пронајден мртов во куќа во Кисела Вода

Жарко Настоски

Вечерва неколку часа ќе биде затворена улицата пред „ЗОИЛ“, пожарникари ќе покажуваат скала

Жарко Настоски

Во среда без вода повеќе скопски улици во Центар и Карпош

Жарко Настоски