Утре без струја делови од скопските општини Карпош, Сарај и Центар

Од:

Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без струја ќе останат дел од корисниците од општините Карпош и Сарај.

Како што информираат од РЦУК Скопје, без струја утре од 08:00 до 10:00 часот ќе бидат корисниците од бул. „Партизански одреди“ згр. бр. 149 (Порта Влае) во општина Карпош, а од 10:00 до 13:30 часот, дел од с. Кондово во општина Сарај.

Во четврток, како што информираат од РЦУК Скопје, без струја од 09:00 до 12:00 часот, ќе бидат дел од ул. „Антон Панов“ од бр. 53 до бр. 59 во општина Гази Баба, а од 09:00 до 12:30 часот, дел од с. Арачиново ( во околината на горната џамија ) во општина Арачиново.

Од 10:00 до 13:30 часот во четврток без струја ќе останат корисниците од ул. „Елисие Поповски Марко“ од бр. 1 до бр. 29, ул. „Шарски Одреди“ од бр. 1 до бр. 7, ул. „Козара“ од бр.11 до бр. 26 и ул. „Мајка Тереза“ од бр. 12 до бр.20 во општина Центар.

Би можело да ве интересира

Посебен режим на сообраќај во Скопје поради протест

Ана Ололовска

Без струја утре делови од Карпош, Кисела Вода и Сарај

Бандити ограбиле обложувалница во Ченто, пукале, направиле сообраќајка и избегале

Жарко Настоски

„Колата ја продадов во Тетово“: скопјанец по СМС известил рентакар-фирма дека нема да го врати изнајменото „Ауди“

Жарко Настоски

Крадец од Свети Николе за само половина час ограбил жена, провалил во амфитеатарот на Земјоделски факултет и бил фатен

Жарко Настоски

Непознат перверзник пробал да нападне 18-годишна скопјанка во Центар

Жарко Настоски