Утре без струја делови од Аеродром, Карпош, Центар и Студеничани

Од:

Без електрична енергија утре ќе бидат делови од општините Аеродром, Карпош, Центар и Студеничани заради технички зафати во дистрибутивната мрежа.

Како што соопшти РЦУК – Скопје, по претходно известување од ЕВН, од 8:30 до 13:30 часот без струја ќе останат улиците „Лисец“ и „Горноврановска“ во Општина Аеродром. Улицата „Скупи“ број 5-а во Општина Карпош ќе биде без струја од 9 до 10:30 часот.

Од 9 до 11 часот без електрична енергија ќе биде улицата „Наум Наумовси Борче“ број 68 и број 70 во Општина Центар, а од 9 до 12:30 часот дел од корисниците од селото Долно Количани, поточно на влезот од селото под џамијата, во Општина Студеничани.

Би можело да ве интересира

Без струја утре повеќе делови од Скопје

Ана Ололовска

Бислимоски: Нема да има промена на цената на електричната енергија

Ана Ололовска

Без струја утре делови од Гази Баба, Сарај и Сопиште

Ана Ололовска

Утре без струја дел од корисниците во Аеродром и Бутел

Ана Ололовска

Без струја утре делови од Карпош, Чаир, Драчево и Долно Соње, без вода населбата Усје

Жарко Настоски

Утре без струја дел од општините Ѓорче Петров и Сопиште

Ана Ололовска