Украдени бистите на Вапцаров и на Неделковски од Градски парк во Скопје

Од:

На 02.10.2022 во 09.52 часот во СВР Скопје било пријавено во Градски парк во Скопје биле оштетени спомениците на Коле Неделковски и Никола Вапцаров, а биле одземени и бистите од спомениците.

dobivaj vesti na viber

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Тешка сообраќајка во Ново Село

Ана Ололовска

Во куќа во село Кучково пронајден починат маж

Ана Ололовска

Пронајдено починато 26-годишно момче од Скопје

Ана Ололовска

Малолетничка тешко повредена во сообраќајна несреќа во Гостивар

Катерина Павлова-Николовска

Се урна таванска конструкција, уби жена во Кичево

Катерина Павлова-Николовска

Во тешка сообраќајка загина 38-годишен маж од струмичко

Ана Ололовска