Удрен пешак на улица во Скопје

Од:

Вчера на улицата „Варшавска“ патничко моторно возило „Лада“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.Ѓ.(48) од селото Волково, скопско, удрило во 48-годишен пешак од Скопје.

Притоа, пешакот се здобил со тешки телесни повреди и му била укажана помош во Клиничката болница „Аџибадем Систина“. На местото на настанот извршен бил увид од екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Двајца повредени и оштетен електричен столб при судир на две возила во Тетово

Ана Ололовска

Кривичниот суд го одобри во целост обвинението за сообраќајката кај Ласкарци

Ана Ололовска

Едно лице потешко повредено во сообраќајка во Скопје

Ана Ололовска

Тешко повредениот возач на автобусот и уште четири патници задржани во велешката болница

Ана Ололовска

Двајца српски и двајца македонски државјани повредени во сообраќајка кај Демир Капија

Ана Ололовска

Воз удри во автомобил кај скопско Кондово, полесно повреден возачот

Ана Ололовска