Убиство и самоубиство во Кумановско

Од:

Со неколку истрели од ловџиска пушка, синоќа, околу 22.00 часот, во кумановското село Алгоња бил убиен 41-годишниот Бобан Величковиќ.

Според полицијата осомничен за убиството е неговиот роднина 39-годишниот Драган Михајловски. Тој по убиството, со истата пушка си го одзел и својот живот.

Драган Михајловски работел како овчар кај својот роднина, а засега не е позната причината која го натерала да посегне по својот и по животот на Бобан Величковиќ.

Би можело да ве интересира

Триесет-дневен притвор за 61-годишникот осомничен за половиот напад на девојче

Маж во Калифорнија го убил своето дете поради надомест од осигурувањето, а постои сомнение дека ја убил и својата сопруга поради истата причина

А1он

Ја уценувал со 500 евра за компромитирачки материјал

ВИДЕО: Скопјанец го бркаа со сатар низ Лептокарија бидејќи се пожалил на високата сметка

Кристијан Ландов

Едно лица загина, тројца се повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Скопјанец загина во сообраќајка во близина на Охрид

Ана Ололовска

Leave a Comment

2 × 5 =