Уапсен скопјанец кој криумчарел мигранти од Авганистан и од Пакистан

Од:

44-годишен скопјанец е приведен од службениците од од Полициска станица за Граничен надзор Михајлово, кај клучка Неготино, откао било откриено дека во возилот пренсува 10 мигранти од Авганистан и од Пакистан информираат од Министерството за внатрешни работи. Од МВР велат дека при апсењето скопјанецот нападнал еден од полициските службеници.

-На 11.04.2021 околу 06.00 часот од страна на полициски службеници од Полициска станица за Граничен надзор Михајлово, кај клучка Неготино, бил лишен од слобода е Н.З.(44) од Скопје, кој управувал моторно возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, бидејќи превезувал 10 мигранти од Авганистан и Пакистан. Притоа, тој физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејства. За случајот е известен Јавен обвинител, а Н.З. е приведен во Полициска станица Неготино и по документирање на случајот против него ќе бидат поднесени соодветни поднесоци, стои во соопштението од МВР.

Би можело да ве интересира

СВР Тетово: Кривични пријави за влегување на фудбалски терен и прекршување на ковид мерките

Ана Ололовска

Странски државјанин приведен поради поседување опојна дрога

Ана Ололовска

32 прекршувања на забраната за движење, 476 санкции за неносење маска

Ана Ололовска

Затворен угостителски објект во Дебар поради непочитувањето на мерките за заштита од Ковид-19, приведен сопственикот

Ана Ололовска

Уапсени тројца скопјани затоа што нападнале полицајци

Ана Ололовска

Татко и син од Крушево со пила се заканувале на шумочувари

Ана Ололовска