Уапсен крадец од Прилеп, одземеното вратено на сопствениците

Од:

На 24.8.2022 во 1.45 часот во зграда на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници СВР Битола – Полициска станица Прилеп го лишиле од слобода Д.Д.(34) од Прилеп.

Тој бил затекнат при извршување тешка кражба во зградата и кај него биле пронајдени одземените предмети, кои биле вратени на сопствениците.

Тој бил задржан во полициска станица и по документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од Кочани, одземеното вратено на сопственикот

Горан Наумовски

Расчистени пет тешки кражби во Битола, пронајдените украдени предмети вратени на сопствениците

Уапсен крадец во Велес

Горан Наумовски

Македонец украл четири автомобили за една ноќ на Брач

А1он

Крадецот од Хрватска побара од судот да го казни со доживотен затвор

Полицијата уапси арамија од Скопје

Горан Наумовски