Туристка од Холандија пронајдена мртва во хотел во Струга

Од:

Туристка од Холандија вчера била пронајдена мртва во хотел во Струга.

Според информациите на МВР, В.С.(27) од Холандија, која бил дел од група туристи, била пронајдена мртва. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатата било дадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Скопјанец го бркаа со сатар низ Лептокарија бидејќи се пожалил на високата сметка

Кристијан Ландов

Едно лица загина, тројца се повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Скопјанец загина во сообраќајка во близина на Охрид

Ана Ололовска

Се превртел трактор, загинала сопатничката

Ана Ололовска

Загина тракторист кај демиркаписка Корешница

Ана Ололовска

Едно лице загина во сообраќајка на патот Богданци-Стојаково

Ана Ололовска