ВИДЕО: Трубачи пред седиштето на СДСМ, се слави победа

Од:

Трубачи дојдоа пред седиштето на СДСМ на „Бихачка“, по првичните резултати од претседателските избори според кои заедничкиот кандидат, Стево Пендаровски е во водство. Еден час по затворањето на гласачките места, во партијата веќе пристигна и кетеринг. Во меѓувреме во штабот, портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, прогласи победа на Пендаровски, а атмосферата во партијата веќе се загрева и постојано пристигнуваат нови партиски членови.

Таму се веќе Радмила Шекеринска, сопругата на Пендаровски, Елизабета, Љубе Бошкоски, Владо Бучковски, Тито Петковски.

Би можело да ве интересира

Заев: Мнозинскиот модел што го бара опозицијата е уназадување

Ана Ололовска

Конечни резултати на косовските избори: Партијата на Курти освои речиси половина од гласовите

МВР и ДИК ќе работат на воведување отпечаток од прст во изборниот процес

Жарко Настоски

Бесими: Ќе нема финансиска пречка за локалните избори

Ана Ололовска

Вонредни парламентарни избори во Косово

Следува уште една изборна година

Ана Ололовска