Тројца повредени во сообраќајна несреќа на патот Велес – езеро „Младост“

Од:

Полицијата извести дека вчера во 18.15 часот во СВР Велес било пријавено дека на регионалниот пат Велес – езеро „Младост“, во близина на крстосницата кај Башино село, се случила сообраќајна несреќа помеѓу возило „алфа мито“ управувано од И.А.(23) од Скопје и возило „опел корса“ управувано од К.М.(31) од Велес.

Во несреќата со тешки повреди се здобил К.М., додека другиот возач И.А. и неговата сопатничка М.Б.(25) од с.Водоврати, општина Градско, се здобиле со телесни повреди, констатирани во Општата болница Велес.

По овластување на јавен обвинител, извршен бил увид од увидна екипа од СВР Велес.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Македонска државјанка загина, а уште три лица се повредени во сообраќајка во Грција

Предраг Петровиќ

Поради сообраќајка патот од село Прждево кон Демир Капија затворен во двата правци

Малолетничка и нејзина другарка се повредени во сообраќајка во Струмица

Во сообраќајка тешко повреден малолетник од Тетово

Автомобил излета од регионалниот пат Куманово – Липково, загинa 19-годишно момче

Горан Наумовски

Мечка е усмртена од возило на патот Гостивар – Охрид

Горан Наумовски