Тројца повредени во сообраќајна несреќа кај Виница

Од:

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Виница – село Смојмирово. Несреќата се случила вчера, кога автомобил удрил во банкина и се превртел од патот, извести МВР.

„На 11.2.2024 во 11.46 часот во полициската станица Виница било пријавено дека на регионалниот пат Виница-с.Смојмирово, возило „застава југо корал 55“, управувано од Д.Н.(45) од Виница, удрило во брегот од десната страна на коловозот и се превртело. Во несреќата со тешки повреди се здобила сопатничката А.И.(67) од Гостивар, а со телесни повреди се здобиле возачот и уште една сопатничка Т.Н.(41) од Виница, констатирани во Општата болница во Кочани“ соопшти МВР.

Би можело да ве интересира

Тројца повредени во сообраќајка во Битола

Три лица загинаа, а 12 се повредени на патот Прешево-Бујановац

Учесник во сообраќајка превезувал мигранти, странците избегале од местото на несреќата

А1он

Едно лице загина и тројца сe повредени во сообраќајна несреќа на преминот Стража

Загина познат хрватски олимпиец

А1он

Камионџија од Македонија предизвика голема сообраќајка во Хрватска

Горан Наумовски