Тројца повредени во сообраќајка во Скопје

Од:

МВР извести дека вчера во 7.30 часот е пријавено дека на булеварот „Македонско – косовска бригада“, пред крстосница со улицата „Адем Демачи“ возило „фолксваген“ управувано од А.С.(19) од скопското село Арнакија удрило во пешакот С.Х.(49) од Скопје.

Во несреќата со тешки повреди се здобил пешакот, а со телесни повреди се здобиле двајца малолетни сопатници од возилото, констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“ и Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Возач загина на стариот пат Ѓавато-Тополчани

Учесник во сообраќајка побегна од местото на несреќата, полицијата го приведе

А1он

Тешка сообраќајна несреќа во Струмица, повредени неколку лица

А1он

Тешко повредена малолетна девојка во сообраќајна несреќа меѓу тротинет и автомобил

А1он

Сообраќајна несреќа на експресниот пат Штип-Радовиш, повредена 21 годишна девојка

Предраг Петровиќ

Малолетник е тешко повреден во сообраќајка во скопското село Мојанци