Тројца повредени во сообраќајка на автопатот Скопје-Неготино

Од:

Полицијата извести дека вчера во 16 часот во СВР Велес било пријавено дека на автопатот Скопје-Неготино, во атар на Башино село, возило „мерцедес“ управувано од Л.К.(43) од Гевгелија излетало од коловозот.

Во несреќата со тешки повреди се здобила сопатничката М.И.(73) од Гевгелија, а со телесни повреди се здобиле Л.К. и уште еден сопатник Д.И.(79) од Гевгелија, констатирани во Општата болница Велес.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Велес.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Македонска државјанка загина, а уште три лица се повредени во сообраќајка во Грција

Предраг Петровиќ

Поради сообраќајка патот од село Прждево кон Демир Капија затворен во двата правци

Малолетничка и нејзина другарка се повредени во сообраќајка во Струмица

Во сообраќајка тешко повреден малолетник од Тетово

Автомобил излета од регионалниот пат Куманово – Липково, загинa 19-годишно момче

Горан Наумовски

Мечка е усмртена од возило на патот Гостивар – Охрид

Горан Наумовски