Тројца повредени во сообраќајка кај село Лешок

Од:

Вчера вечер во 22.15 часот било пријавено дека на локалниот пат во село Лешок, патничко возило „форд ка“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од 18-годишниот А.И. од село Теарце, излетало надвор од коловозот, соопшти МВР.

– Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, а со телесни повреди се здобиле двајца сопатници, А.Ј.(19) и малолетник, и двајцата од с.Теарце, констатирани во Клиничката болница Тетово, извести МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

Би можело да ве интересира

73-годишен маж е тешко повреден во сообраќајка

Притворен албански возач кој предизвика тешка сообраќајка кај Кавадарци

Горан Наумовски

Сообраќајка во Скопје, има тешко повредени

Горан Наумовски

Во сообраќајка повреден пешак во Скопје

Сообраќајка во Чаир: Тешко повреден 29-годишен скопјанец

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Над 60 повредени во тешка сообраќајна во Романија

Горан Наумовски