Тројца повредени откако автомобил излета од пат

Од:

Тројца повредени во сообраќајна несреќа што се случила ноќеска на регионалниот пат с.Вељуса- с.Ангелци, струмичко, кога „форд фокус“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Р.Н.(22) од с.Робово, излетало од патот.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Д.М.(22)од с.Вељуса, а со телесни повреди се здобиле возачот и сопатникот И.М.(20) од Струмица, констатирани во Медицинскиот центар Струмица.

Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.

Би можело да ве интересира

Деветмина повредени во сообраќајка во скопски Чаир

Горан Наумовски

Полицаец од Струмица истепал приведено лице

Излета автомобил од пат, возачот заврши во болница

Пензионерка од Скопје олеснета за 2.700 евра

ОК Струмица Никоб убедливо го победи холандскиот шампион во одбојка Динамо Апелдорн во Цев Лигата на шампиони, но немаше среќа во „златниот сет”

Горан Наумовски

Млада гевгеличанка повредена во сообраќајка на автопатот Демир Капија-Миравци