Тројца истепани во угостителски објект во Градскиот парк во Скопје

Од:

МВР извести дека ноќеска во СВР Скопје, И.М.(21) од скопското село Ржаничино, пријавил дека во угостителски објект во Градскиот парк во Скопје бил физички нападнат од неколку лица, меѓу кои биле и М.Ш. од с.Сарај, скопско, А.Н. и Ѓ.К., двајцата од Скопје.

„Исто така, во три часот, П.Т.(20) од с.Ржаничино пријавил дека околу 2.30 часот во истиот угостителски објект, тој и Х.Т.(19) биле физички нападнати од неколку лица, кои употребиле и стаклени предмети. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

По 20-ти пат ќе се гласа – ќе се набават нови еко автобуси во Град Скопје или не

(ВИДЕО) Расправија и тепачка во италијанскиот Парламент

(ФОТО) Наезда на глувци во Скопје – Општините се должни да побараат вонредна дератизација, зградите да си ги чистат подрумите

Анита Петровска Рајковиќ

(ВИДЕО) Нападнати јуниори на фудбалски натпревар во Фоча, едно момче заврши во болница

Хаос во Србија: Tепачки поради сомневање за кол центри на СНС

A1on

Затвореник повреден во тепачка во Идризово

A1on