Три простории изгореа во пожар во кумановското село Табановце

Од:

Помошни простории, работилница за изработка на грнчарија, куќа изгореа во пожарот што избувнал во два часот по полноќ во кумановското село Табановце. Во гаснењето на пожарот се вклучиле четири противпожарни екипи со десетина пожарникари.

– Пожарот е пријавен во часот по почноќ. Четири екипи го гаснеа, целосно е ликвидиран пред пладне денеска. Штетата е значителна, изјави командирот на ТППЕ Куманово, Дејан Илиевски.

И од полицијата потврдија дека денеска во 6.10 часот во СВР Куманово било пријавено дека во атар на кумановското село Табановце, настанал пожар во кој биле опожарени три помошни простории од куќа сопственост на С.Т.(54) од село Табановце. Полицијата извршила увид.

Би можело да ве интересира

Поради пожарот итно се евакуирани околу 7.000 жители на Ново Мексико

Во пожар во штала во Франција изгореа 70 тркачки коњи

A1on

Во Лос Анџелес е издадена наредба за евакуација поради ширење на шумски пожар

Изгореа куќа и објекти во 11 пожари низ државава за 24 часа

(ВИДЕО) Пожар во Кувајт, има голем број загинати и повредени

Пожар во авто-сервис во Ново Лисиче, изгореа возило и дрва

Горан Наумовски