Тетовската полиција приведе двајца малолетници и 31 годишник поради марихуана

Од:

Полицијата во Тетово денеска за речиси два часа приведе три лица откако кај нив е најдена марихуана. Двајца од приведени се малолетници на 17 години.

– Околу 14 часот, на улица „Ѓорче Петров” во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово лишиле од слобода двајца малолетници од Тетово на возраст од 17 години. При нивен преглед и во нивна непосредна близина им била пронајдена марихуана. Се расчистува и документира случајот и ќе следуваат соодветни поднесоци. Денеска, исто така,околу 15 часот и 50 минути во тетовско Теарце лишен од слобода е А.Ф.(31) од ова село, затоа што му била пронајдена марихуана, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

И на приведениот од Теарце ќе му биде изготвен поднесок по член 215 од Кривичниот законик.

Би можело да ве интересира

Сообраќајот по влажни коловози, останува забраната за камиони на патот Тетово-Попова Шапка

А1он

Откриени и казнети осум неисправни возила за јавен превоз на територија на СВР Тетово

А1он

Пријавата за напад стигнала во МНТ, полицијата апелира на смиреност, евакуирани повеќе институции

Ландов

Полицијата го блокираше центарот на Скопје, неофицијално има дојава за бомба

Ландов

Притвор за три лица за „родосквернавење” и „трговија со дете”

Ана Ололовска

Касами: Долгот на општина Тетово ќе биде видлив преку монитор на плоштадот

Ана Ололовска