Тетовка излажала познаник дека ќе се венчаат, па го ограбила

Од:

СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.С.(68) од тетовското село Нераште и Е.А.Н.(39) од тетовско Слатино поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“.

Како што информира МВР, И.С. запознал едно лице со Е.А.Н, која лажно му се претставила.

– Откако го довела во заблуда дека ќе се венчаат, тој во повеќе наврати ѝ дал 6.300 евра и накит, се наведува во денешниот билтен на МВР.

Би можело да ве интересира

Маж од Тетово измамил жена за 732 евра

Во Кочани измамена 75-годишна жена за сума од околу 4.000 евра

ОЈО: Лажна началничка измамила невработени ветувајќи им дека ќе им додели социјални станови

Припадничка на МВР земала 12.500 евра за наводно посредување за социјални станови

Горан Наумовски

Вработена во казино лажела дека била ограбена

Не е почнато навреме гласање на едно место во Тетово поради апаратот за идентификација