Тетовец им се заканувал на родителите, па завршил во станица

Од:

Синоќа од полициски службеници од СВР Тетово е уапсен Ф.И.(43) од Тетово. Тој претходно бил пријавен дека околу 23 часот агресивно се однесувал и им се заканувал на неговите родители во нивниот дом.

Полицајците кај Ф.И. пронашле марихуана. Тој е задржан во Полициска станица и по расчистување и документирање на случајот ќе следат и соодветни поднесоци.

Би можело да ве интересира

Иван Јорданов за „А1он“: Неколку месеци трпев закани, но се чувствувам безбедно

Орце Костов

Градоначалникот на Штип пријавил закани во полиција, камерите го снимиле заканувачот

Орце Костов

Зголемена безбедност во Виена по дојавата за можен исламистички напад

10 години затвор за девојката која го уби 16-годишникот во тетовско

Катерина Павлова-Николовска

Надминат прагот на алармирање, во Тетово и Гостивар во сила мерките за заштита од загадениот воздух

Катерина Павлова-Николовска

Тело на младо момче пронајдено во тетовската река Пена