Тетовчанка загина во сообраќајка, повредени уште три лица

Од:

Во сообраќајна несреќа синоќа околу 23 часот на патот Тетово-месност Бањиче, животот го загуби 44-годишна жена од Тетово, а повредени се уште три лица.  Сообраќајката се случила кога патничко возила марка мерцедес со тетовски таблички што го управувал Ш. Г (32) од Лисец кај бетонскиот мост на патот изгубило контрола, излетало од коловозот и паднало во река.

-На самото место на несреќата М.К (44) од Тетово поради тешките телесни повреди починала. Тешки телесни повреди добила сопатничката Ш.К (19) од Тетово, додека сопатникот Е.Б (34) од Гостивар и возачот добиле телесни повреди. Сите се однесени во тетовската клиничка болница за укажување на лекарска помош, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

На местото увид извршиле претставници на Основното јавно обвинителство од Тетово како и стручни служби при СВР Тетово. По наредба на обвинител, телото на почината е пренесено во Клиничка болница Тетово.

Би можело да ве интересира

Градоначалничката на Тетово Теута Арифи одликувана со „Орден на Ѕвездата на Италија“

Ана Ололовска

Воспитувачки заразени со коронавирус во тетовска градинка, група деца во изолација

А1он

Шест повредени, од кои еден потешко, при судир на три возила во Тетово

Ана Ололовска

Загина 56-годишен маж откако со трактор удрил во ѕид и се превртел

Ана Ололовска

Еден загинат, тројца повредени откако возило се преврте на автопатот Неготино – Демир Капија

Ана Ололовска

Загина велосипедист од Македонски Брод

Ана Ололовска