Тешко повреден вработен во ЕВН „Кец“ – Охрид

Од:

Вработен во ЕВН „Кец“ – Охрид се здобил со тешки телесни повреди, кој при иведување на работни активности, паднал од електричен столб.

– Вчера во 11:00 часот во СВР Охрид, Џ.Д.(54) од Охрид, вработен во ЕВН „Кец“ – Охрид, пријавил дека во населба Рача, Б.М.(44) од Охрид, при изведување работни активности, паднал од електричен столб, информираат од МВР.

Тој бил пренесен во болницата „Св.Еразмо“ – Охрид, за укажување на лекарска помош, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР – Охрид.

Би можело да ве интересира

Се уште трае потрагата по момчето кое исчезна во водите на Преспанско езеро

Ана Ололовска

Момче се удави во Претор откако се превртела педалинка

А1он

Поднесно обвинение за подмолно убиство во Струмица

Ана Ололовска

Скопјанец обвинет за предизвикување општа опасност, пукал кон стан на соседите

Ана Ололовска

Еден осомничен за пукањето на „Пластичарска“

Ана Ололовска

Кавадарчанец се затрул од јаглеродендиоксид во службено возило

Ана Ололовска