Тешко повреден полицаец, паднал со мотоцикл

Од:

Вчера во 11.50 часот било пријавено дека регионалниот пат Македонски Брод – село Самоков мотоцикл „бмв“ сопственост на МВР, управуван од полициски службеник, паднал на коловозот, извести МВР.

– Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил полицискиот службеник, констатирани во Градската болница Прилеп. Извршен бил увид од Полициската станица Македонски Брод, а известен е и Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди, додаваат од МВР.

Би можело да ве интересира

Штипски полицајци истепале притвореник, МВР им поднесе кривични

Претрес во Волково, запленета дрога, приведен дилер

МВР: Приведен крадец од Скопје за издржување затворска казна

(ВИДЕО) Странски државјанки, дрога и неевидентиран промет: Полицијата и инспекциите влегоа во охридски ноќен клуб

Катерина Ѓуровски

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски да поднесе оставка зошто поставил командир кој ги загрозува граѓаните

МВР: Уапсен е командир кој пукал со оружје на свадба