Тешка сообраќајна несреќа во Штип – тинејџер со мопед удри во две девојки

Од:

Една девојка е тешко повредена, а нејзината другарка има полесни повреди, откако во нив удрил мопед кој бил возен од 17-годишен тинејџер, вчера во Штип, соопшти полицијата.

„На 13.05.2021 во 22.20 часот во СВР Штип било пријавено дека на крстосница од ул.„Железничка“ со ул.„Гоце Делчев“ во Штип, мопед „априлиа“, со штипски регистарски ознаки, управуван од 17 – годишен малолетник од с.Стар Караорман, штипско, каде сопатник бил уште еден малолетник, удрил во пешаците А.К.(21) и Р.М.(21), двете од Штип. Во незгодата Р.М. се здобила со тешки телесни повреди, а А.К. се здобила со телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Штип“, велат од МВР.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од СВР Штип.

Би можело да ве интересира

Босанка го ограбила сопругот од Мала Речица, избегала во Швајцарија со 400.000 франци

Жарко Настоски

Возач од Ресен со џип излета од патот и загина кај Горно Дупени

Жарко Настоски

Жител на радовишко се снимал како пука со пиштол и објавил на ТикТок, доби кривична пријава

Жарко Настоски

Тетовската полиција фати диви тркачи на автопат и им заплени 14 коли

Жарко Настоски

Кавадарчанка пријавила физички напад од 15-годишниот син

Ана Ололовска

Пронајдена дрога во Охрид, приведено едно лице

Ана Ололовска