Тепачка во кумановскиот затвор, чувар избоден со нож

Од:

Тројца затвореници и еден вработен од кумановскиот затвор се повредени од остар предмет во тепачка која се случила вчера во затворот К’шање, соопшти денеска СВР Куманово.

– Вчера во 14:35 часот во СВР Куманово било пријавено дека во затвор во К’шање настанала физичка пресметка помеѓу осум лица, од кои четири се повредени со остар предмет, меѓу кои и еден затворски службеник, информира СВР Куманово.

На повредените им е укажана лекарска помош, а кумановската полиција презема мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Босанка го ограбила сопругот од Мала Речица, избегала во Швајцарија со 400.000 франци

Жарко Настоски

Возач од Ресен со џип излета од патот и загина кај Горно Дупени

Жарко Настоски

Жител на радовишко се снимал како пука со пиштол и објавил на ТикТок, доби кривична пријава

Жарко Настоски

Тетовската полиција фати диви тркачи на автопат и им заплени 14 коли

Жарко Настоски

Кавадарчанка пријавила физички напад од 15-годишниот син

Ана Ололовска

Пронајдена дрога во Охрид, приведено едно лице

Ана Ололовска